HomeO násKeď sa povie obezita...

O NÁS

Víta Vás Bea...

Už vyše 13 rokov v našom Centre zdravia, krásy a oddychu Bea - ponúkame radu služieb, ktoré blahodárne pôsobia na telo a dušu. Dnešná uponáhľaná doba prináša so sebou stresové situácie, ktoré nepriaznivo pôsobia na zdravie človeka. Nesprávna životospráva takisto nepridá ani na zdraví, ani na kráse. Všetci chceme byť zdraví, dobre vyzerať, pôsobiť príťažlivo na svoje okolie, byť milovaní a obdivovaní...

Čítať ďalej

Keď sa povie obezita...

Keď sa povie obezita...

Nadváha a obezita sú spolu s fajčením jednými z najrizikovejších faktorov ohrozujúcich zdravie.
Prečo vlastne priberáme?

Nadváha a obezita vznikajú pri vytváraní nadmerných zásob telesného tuku. Cvičenie je síce fajn, ale k redukcii hmotnosti preto určite nestačí. Mimochodom, vedeli ste, že až 10% energetického príjmu sa spáli pri trávení? Úžasné! Spaľujeme, aj keď jeme!

Akákoľvek rýchla diéta skrachuje práve pre tento obranný mechanizmus. Vytvoria sa dokonca nadzásoby energie a dostaví sa „jojo“ efekt. U ľudí s nadváhou a obezitou sú molekuly tukov v adipocytoch uzavreté ako v trezore a nie sú ochotné tukové bunky opustiť.

S pribúdajúcim vekom telo znižuje spotrebu energie, a tak môžeme začať nebadane priberať, aj keď nezačneme viac jesť. Väčšina ľudí sa pri uvedomení si tohto faktu začne obmedzovať v strave, čo vedie zase k nedostatku živín. Ak ale z akéhokoľvek dôvodu začneme prívod živín obmedzovať, telo zapojí obranný mechanizmus a má naopak  tendenciu vytvoriť si ešte väčšie zásoby. A tak naša hmotnosť začína rásť ešte rýchlejšie. Navyše sa zapojí šetriaci režim a spomalí sa látková premena, čo sa prejaví únavou a zhoršením kondície. V dôsledku zníženej fyzickej aktivity sa navyše mení aj pomer svalovej a tukovej hmoty.

Aké sú príčiny nadváhy a obezity?

Najčastejšou formou obezity je tzv.  primárna obezita. Na jej vzniku sa podieľa nerovnováha medzi príjmom a výdajom energie, ktorá je výsledkom nesprávneho životného štýlu. Hoci vedci dokázali, že našu hmotnosť ovplyvňuje aj genetika (to znamená, moji rodičia aj moja sestra sú obézni a ja iný nebudem?!), najčastejšou príčinou nadváhy a obezity je jednoznačne prejedanie sa, ruku v ruke so zníženým výdajom energie v dôsledku sedavého spôsobu života (zlá správa pre tých, čo priberajú aj z vody).
Možno sa aj snažíte žiť a stravovať sa zdravo, nech ale budete jesť akokoľvek vyváženú stravu, ak jej zjete priveľa, priberiete. Ruku na srdce, každý  z nás má niekedy dni, keď toho skonzumuje viac ako inokedy. Príčiny môžu byť rôzne: stres, neistota, nedostatok spánku, premenštruačný syndróm  alebo jete len tak, z dlhej chvíle. Zjednodušene možno povedať, že človek je obézny preto, lebo za normálnu porciu považuje veľa jedla.
Na vzniku sekundárnej obezity sa môžu podieľať niektoré endokrinologické ochorenia, napr. poruchy štítnej žľazy, mozgové nádory, užívanie niektorých liekov, napr. hormónov, či liekov proti depresiám. Táto forma obezity, sa ale vyskytuje zriedkavejšie, tvorí asi 5 % a liečba týchto ochorení, alebo vysadenie liekov vedie k poklesu hmotnosti.

Čo mám teda robiť...?  Ako sa zbaviť nadváhy, celulitídy a dosiahnuť Štíhlu líniu natrvalo... ?  

Revolučný  dietetický koncept  - 3 kroky

Vyskúšajte náš revolučný  program redukcie hmotnosti pre tých, ktorí sa rozhodli pre zmenu!
Program, ktorý nebude vyžadovať hladovanie. Program, ktorý neochudobní Váš organizmus o žiadne dôležité živiny. Program, ktorý Vám pomôže účinne a trvalo kontrolovať Vašu hmotnosť. Program, ktorý je zdravý, odskúšaný a funguje! Od Vás bude vyžadovať jediné: rozhodnúť sa a byť disciplinovaný. Dôležité totiž nie sú výsledky v prvých dňoch či týždňoch. Najdôležitejšia je zmena návykov, ktoré sa postupom času pre Vás stanú bežnou rutinou. Každá, aj tá najdlhšia cesta ale, začína prvým krokom. Tým je rozhodnutie, ktoré neodkladajte! Prečo je dôležité začať hneď? Pretože zajtra budete mať tisíc dôvodov, prečo s chudnutím nezačnete!

Stanovte si cieľ, ktorý chcete dosiahnuť...
Ak chcete byť v redukcii hmotnosti úspešní, musíte najprv sami uveriť, že to dokážete. Chudnutie totiž začína v hlave. Nasledujúce riadky Vám pomôžu nájsť k Vášmu cieľu cestu. Potrebujete na to jednoducho dobrý plán!

Ako začať...?
Hneď na začiatku si upresníte, ako na tom vlastne so svojou hmotnosťou a celulitídou ste a čo chcete urobiť pre seba na dosiahnutie Štíhlej postavy a pre odstránenie celulitídy. Jednou z možností  je, že navštívite Centrum Bea, ktorý je na trhu 10 rokov, kde vám program na dosiahnutie štíhlej línie natrvalo a takisto zbavenia sa celulitídy „ušijeme“ na mieru.
Náš vyškolený personál vám presne poradí, čo je pre vás najlepšie, poradí s odkyslením organizmu, čo je Prvým krokom na začiatok, pomôže vytvoriť diétny program, správne stravovanie aj  program cvičenia a detoxikácie tela pomocou prístrojov – všetko pod jednou strechou. Pred začatím diétneho a cvičebného programu vás s vaším súhlasom odvážime a premeriame pás, bruško, boky, stehno a rameno. Diétny program vypracujeme na základe vášho doterajšieho stravovania a cvičebný program pomocou majstrov tvarovania postavy – rekondičné stoly, rolletic, vibračná plošina, full stimol – elektrostimulátor, digi press – prístrojová lymfodrenáž (ako aj detoxikácia ), magneter – s rôznymi programami na spaľovanie tukov, obezitu, úpravu cholesterolu, lymfatického systému, celulitídu a rovnováhy. Na riešenie celulitídy máme vynikajúce anticelulitídové zábaly z aloe vera, ako aj parafango-horúce morské bahno, taktiež ako anticelulitídový zábal.

Stanovenie cieľa je mimoriadne dôležité, pretože ak vážite napr. 110 kg, nie je cieľom dosiahnuť hneď hmotnosť 65! Nezabúdajte ale, že tukové zásoby nie sú ľahko dobývateľnou  pevnosťou. Ak má byť úprava hmotnosti  trvalá, vyžaduje si čas. A v tomto boji víťazia... „slimáci“.

Krok 1- odkyslenie organizmu
V prvom kroku nášho programu musíte obmedziť príjem jednoduchých cukrov a „zlých“ tukov.
 Nie je potrebné aby ste sa zmenili na kalkulačku rátajúcu kalórie. Stačí, ak zmeníte zloženie jedálnička a začnete sa stravovať, povedzme ako deti (to znamená, že si jedlo naložíte na detský tanier).
Už v tejto fáze programu nesmiete zabúdať na pitný režim. V priebehu redukcie hmotnosti sa uvoľňuje  množstvo toxínov uložených v tukovom tkanive, ktoré je potrebné z tela odstrániť. Pri nedostatku tekutín sa zhoršujú funkcie obličiek, spomaľuje sa vyplavovanie a spracovávanie toxických a škodlivých látok. Pri súčasnom chudnutí sa zhoršuje aj elasticita kože, častejšie vznikajú  strie alebo celulitída. Ak teda chcete schudnúť, musíte vypiť denne aspoň 2-3 litre tekutín a to nie naraz, ale rozložene počas dňa. Upozornenie! Ak sa súčasne s diétou rozhodnete aj pre cvičenie, vzniká iná situácia. Ak budete totiž cvičiť silové cviky, začnú Vám pevnieť svaly a hoci sa obvod Vášho pása bude očividne zmenšovať, ručička na váhe sa nemusí meniť.

Krok 2 – redukcia tukových zásob

Krok 3 – stabilizácia hmotnosti

Podrobné informácie k programu 3 kroky vám podáme priamo v Centre Bea.

Naposledy zmenené sobota, 14 december 2013 16:50
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)