HomeO násVoda základ života

O NÁS

Víta Vás Bea...

Predstavím vám v krátkosti čo Centrum Bea (tak ho bežne voláme) je, a čo v ňom nájdete.

Centrum zdravia, krásy a oddychu Bea vzniklo v roku 2003. Už z jeho názvu sa dozviete, že v ňom nájdete starostlivosť o zdravie, krásu a oddych veľmi potrebný v tejto dnešnej uponáhľanej dobe. Táto doba prináša rôzne stresové situácie, ktoré nepriaznivo pôsobia na zdravie človeka. Nesprávna životospráva takisto nepridá ani na zdraví, ani na kráse. Všetci chceme byť zdraví, dobre vyzerať, pôsobiť príťažlivo... 

Čítať ďalej

Aj zdravia, krásy a štíhlosti.

Chcete schudnúť? Pitný režim môže riešením!

Pojem „pitný režim“ snáď uznáva každý a nerešpektuje takmer nikto. Jeho dodržiavanie je dôležité bez ohľadu na to, či ste zdraví, chorí, mladí, starí, tuční či chudí. Piť treba pri športovaní aj pri odpočinku.

Súčasná doba je nastavená tak, že všetko iné je prednejšie a dôležitejšie ako prirodzené potreby ľudí.

Pitný režim, pravidelná strava, kvalitný spánok... Všetko je akosi dôležitejšie, než biologické potreby. Veď už v škole počas vyučovacej hodiny sa akosi „nepatrí“ zájsť na záchod, alebo sa „len“ napiť. Pri dlhom sedení na porade nie je vhodné len tak vstať a ponaťahovať stuhnuté telo. A tak si postupne zvykáte na to, že hoci aj telo vysiela rôzne signály, zabúdate na ne, až ich postupne prestanete vnímať.

Niekedy signály vnímame, len si ich nesprávne interpretujeme. Neraz za pocitom hladu stojí smäd. Stačilo by sa dobre napiť vody a „hlad“ je preč. Nie nadarmo sa vraví, že „hlad je prezlečený smäd.“ Ak trpíte priberaním, vyskúšajte sa napiť častejšie, hlavne ak bývate často hladní. Funguje to bezpečne.

Ak sa postupne naučíte ignorovať pitie vody, prestanete cítiť smäd. Pocit smädu sa potom môže objaviť veľmi neskoro.

Prečo je pitie vody dôležité:

  • zlepší sa vám pleť a pokožka
  • zmizne bolesť hlavy
  • budete menej unavení
  • bude sa vám ľahšie rozmýšľať
  • budete menej hladní
  • zníži sa vám chuť na sladké
  • zlepší sa vám trávenie
  • zlepší sa vám imunitný systém
  • celkovo sa vám zlepší fungovanie tela
  • schudnete

 

Pitný režim a chudnutie

Ak začnete piť čistú vodu, už len takýmto spôsobom výrazne znížite príjem kalórií a vďaka tomu začnete chudnúť. Naštartujete si metabolizmus, telo začne spaľovať i hlbšie uložené tuky. Telo sa začne pomaličky zbavovať toxínov. Na naštartovanie lymfatického systému a ľahšie vyplavovanie nečistôt von z tela vám ponúkam najobľúbenejšiu masáž Centra Bea – Anticelulitídnu masáž alebo Rolletic. Spolu so správnym pitným režimom a stravou vám pomôžu nielen schudnúť, ale aj sa zbaviť celulitídy. Bea

 

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)