HomeO násChudnutie a mesiac

O NÁS

Víta Vás Bea...

Už vyše 13 rokov v našom Centre zdravia, krásy a oddychu Bea - ponúkame radu služieb, ktoré blahodárne pôsobia na telo a dušu. Dnešná uponáhľaná doba prináša so sebou stresové situácie, ktoré nepriaznivo pôsobia na zdravie človeka. Nesprávna životospráva takisto nepridá ani na zdraví, ani na kráse. Všetci chceme byť zdraví, dobre vyzerať, pôsobiť príťažlivo na svoje okolie, byť milovaní a obdivovaní...

Čítať ďalej

Chudnutie a mesiac

Nie vždy ide chudnutie "ako po masle". 

 

Čím to je?

Okrem vašej disciplíny i individuálnej fázy menštruačného cyklu, úspešnosť procesu chudnutia závisí aj od lunárneho kalendára. Ten vplýva nielen na celkový stav nášho organizmu, či psychického rozpoloženia, ale tiež na veci i úkony, ktoré vykonávame.

 

Pomáhajme svojmu telu
Ak sa naučíme koordinovať svoje činnosti podľa vesmírnych zákonitostí, ulahodíme svojmu organizmu nielen v rámci prevencie, ako aj k navodeniu stavu harmónie, ale pomôžeme mu sa zbaviť aj rôznych toxínov a neduhov, pri regenerácii v rámci chorôb, zrýchliť metabolizmus, či lepšie tráviť. Pridŕžať sa lunárnych fáz nám v konečnom dôsledku môže výrazne pomôcť v našej snahe zhodiť zopár zaťažujúcich kilogramov.

 

Prvá fáza Mesiaca
Začína hneď po nove a končí v štádiu, kedy Mesiac dosiahne svoju presnú polovicu. Rozšírený organizmus sa postupne sťahuje, všetko, čo mu dodáme bude mať pozitívny vplyv na jednotlivé orgány.

Sťahujúci vplyv Mesiaca môže spôsobiť výraznejšie sklony k priberaniu. Veľmi vhodné obdobie na cvičenie.

V Centre Bea máme v ponuke viac foriem ako zabrániť priberaniu. Vyhýbať by ste sa preto mali zahlieňujúcim mliečnym výrobkom, hladkej múke, ako aj múčnym jedlám, sladkostiam, tučným i údeným druhom mäsa.

Odporúčané je väčšie množstvo čerstvého ovocia i zeleniny v ľubovoľnej forme, sója i sójové výrobky, fazuľa, orechy, kukurica i ovsené vločky.

Povolené sú aj menej tučné druhy mäsa ako je hydina, ryby, divina, nezahlieňujúce typy syrov a nekysnúce pečivo.

 

 

Druhá fáza Mesiaca
Plynie od presnej polovice Mesiaca až po spln a jej vplyv na organizmus je podobne ako pri prvej fáze posilňujúci, regeneračný, prijímajúci. Telo má schopnosť zúžitkovať všetko, čo mu dáme. Veľmi vhodné obdobie na anticelulitídové zábaly aloe vera a parafango.

 

Z hľadiska minimálneho zaťaženia tráviaceho traktu by sme sa rozhodne mali vyhýbať ťažkým vyprážaným jedlám, údeninám, sladkostiam, vajciam. Medzi odporúčané jedlá patria rôzne zeleninové prívarky, ako i dusená, kvasená zelenina, zemiaky a jedlá z nich, cestoviny a povolené sú aj mliečne výrobky.

 

Spln
Organizmus je pri fáze plného Mesiaca vystavený pôsobeniu protichodnej energie a záleží len na našej psychike a kondícii, ako sa s ňou vyrovnáme. Preto často pociťujeme podráždenie, nervozitu a tento nepokoj je obvykle dôvodom nekľudného spánku. Ideálne podmienky nemá ani naša telesná schránka, hojivosť rán je zhoršená a krvácajú silnejšie, telo zadŕža vodu a väzivá mäknú.

Telo má v tomto období veľkú tendenciu priberať, preto je vhodné držať striedmy stravovací režim. Vyhýbajte sa preto počas splnu konzumácii energeticky bohatej stravy, teda potravín s vysokým obsahom cukru i tukov. Vhodné sú naopak ovocné i zeleninové šťavy, či šaláty.

 

Tretia fáza Mesiaca
Nastupuje ihneď po fáze splnu. Človeka ovplyvňujú nové sily, preto sa u neho môže objaviť obrovská chuť športovať. Dobre nám trávi, je preto povolené si dopriať aj náročnejšie jedlá. Pozor však pri tendencii priberať.

Jedzte veľa čerstvej zeleniny i šalátov, od druhej polovice fázy aj ovocie a strukoviny. V obmedzenom množstve môžete konzumovať aj chudé druhy mäsa, kyslé mliečne výrobky, všetko pripravené na zdravom olivovom oleji. Zo svojho jedálnička však radšej vynechajte horčicu, čokoládu, tučné i údené druhy mäsa, papriku, kapustu.

 

Štvrtá fáza Mesiaca
Ubúdajúci Mesiac v tejto fáze presiahne svoju druhú polovicu. Telo človeka má najväčšiu detoxikačnú schopnosť, ktorá vrcholí s dosiahnutím novu. Ak túžite schudnúť, mali by ste začať práve v tomto období, kilá pôjdu dole ľahšie. Rozhodne sa stráňte jedál, ktoré zaťažujú tráviaci trakt.

Ide najmä o nezdravé mastné a vyprážané jedlá, ako aj niektoré mäsové výrobky. Tuky a cukry vo vašom jedálničku tiež nemajú čo hľadať. Dopriať by ste si naopak mohli stravu bohatú na výživné látky a vlákninu, vhodné je tiež zvýšiť príjem vody a teplých bylinných čajov.Nov
Táto lunárna fáza je v kalendároch vyznačovaná ako čierne koliesko, pretože mesiac na oblohe nie je vidieť. Ide skôr o stav, ktorý ľudský organizmus zaťažuje, držaním pôstu v tomto čase preto urobíme svojmu telu obrovskú službu. Detoxikačná schopnosť organizmu je na svojom vrchole, držaním hladovky teda účinne predchádzame rôznym chorobám. Vhodné obdobie na detoxikačnú lymfatickú masáž. Fáza novu je tiež veľmi vhodná na začiatky ovocno-zeleninových diét, ako aj diét, ktoré dodávajú telu zvýšené množstvo potrebných živín.

 

Úspešnosť vysoko pravdepodobná
Pomocou týchto užitočných rád budú fázy lunárneho kalendára účinným prostriedkom, ako sa zbavíte nechcených kilogramov. Buďte si však vedomá toho, že aj keď strava ovplyvňuje našu postavu minimálne sedemdesiatpercentným podielom, zdravý pohyb zastáva taktiež nenahraditeľné miesto na ceste k štíhlejším tvarom. Centrum Bea je vybavené Majstrami tvarovania postavy – rekondičné stoly, vibračná plošina, rolletic, full stimoll, anticelulitídové zábaly a iné v ponuke ...

 

Naposledy zmenené sobota, 09 august 2014 20:35
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)