Vytlačiť túto stránku

Sedavé zamestnanie

Sedavé zamestnanie

Sedavý spôsob života zabíja.

Podľa výsledkov predčasne zomierajú tí, ktorí sedia v pracovnom kresle hodiny. Hypodynamia (pozn. telesná slabosť, znížená sila napr. svalov) - je smrteľne nebezpečná.

„Keď sa človek nepohybuje, zastaví sa lymfa. A o tom je naša imunita. Pri najmenšom zafúkaní vetra a klimatizácie môžu vzniknúť akútne ochorenia, ktoré sa ťažko liečia. V dôsledku hypodynamie vzniká okrem toho rozšírenie ciev a sú problémy so srdcom. Hypodynamia je aj nedostatok kyslíku, čím trpí mozog. Rozumové schopnosti sa priamo úmerne vytrácajú. A ešte: keď sa človek nepohybuje, jeho organizmus sa postupne zapĺňa toxínmi"  a keď sa k tomu pridruží nesprávny pitný režim, môže vzniknúť naozaj vážny problém, okrem opuchov a celulitídy.

TREBA SA HÝBAŤ, ŠPORTOVAŤ, DOPRIAŤ SI ANTICELULITÍDNU MASÁŽ A ROLLETIC
Netreba si pritom myslieť, že od hypodynamie nás zachráni aktívne športovanie. Po šesťhodinovom sedení v práci nám športová hala nepomôže. „ Ak ideme po práci ešte športovať, treba tu byť veľmi opatrný. Za hodinu intenzívneho tréningu je intoxikácia organizmu ešte väčšia. Obezita, celulitída, cukrovka, hypertónia, zvýšený cholesterol - to všetko sú následky nedostatku pohybu. Zmerajte si obvod pásu. Ak je u muža väčší než 94 a u ženy väčší ako 80 centimetrov, znamená to, že sú v rizikovej skupine. „Máte tukové vnútorné orgány a telo nemôže správne stráviť glukózu. Tieto choroby, ak raz vzniknú, sa veľmi ťažko liečia.

STAČÍ 10 MINÚT
Hypodynamia je jednou z príčin rozvoja radu chorôb, ktoré vedú u ľudí ku smrti. Najlepšími liekom je fyzická aktívnosť a následne diéta. A iba potom niektoré liečivé preparáty.
Z kancelárie sa predsa len dá dostať živým a dokonca aj pomerne zdravým. Lekári odporúčajú preto každú pol hodinu vstať na 10 minút. Treba sa prejsť medzi stolmi, vypiť vodu, to znamená prinútiť k pohybu lymfy, aktivovať vyvedenie toxínov a spaľovanie kalórií.
A po práci je najlepšie poprechádzať sa na vzduchu, dopriať si cvičenie na rekondičných stoloch, ktoré vám pomôžu zbaviť sa prebytočného tuku a vody  v tele. Na opuchy a celulitídu, teda na rozprúdenie lymfy  pomáha manuálna ANTICELULITÍDNA MASÁŽ. Výborný je aj ROLLETIC, ktorý prebytočnú vodu a toxíny zatlačí do tkaniva a po vymasírovaní jednotlivých partií ju odvádza lymfatickými cestami z tela von. Pomôže zbaviť sa opuchov a celulitídy. Organizmus potrebuje nadýchnuť sa a zregenerovať, tak mu to treba dopriať.


 

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)