HomeO násSedavé zamestnanie

O NÁS

Víta Vás Bea...

Predstavím vám v krátkosti čo Centrum Bea (tak ho bežne voláme) je, a čo v ňom nájdete.

Centrum zdravia, krásy a oddychu Bea vzniklo v roku 2003. Už z jeho názvu sa dozviete, že v ňom nájdete starostlivosť o zdravie, krásu a oddych veľmi potrebný v tejto dnešnej uponáhľanej dobe. Táto doba prináša rôzne stresové situácie, ktoré nepriaznivo pôsobia na zdravie človeka. Nesprávna životospráva takisto nepridá ani na zdraví, ani na kráse. Všetci chceme byť zdraví, dobre vyzerať, pôsobiť príťažlivo... 

Čítať ďalej

Sedavé zamestnanie

Sedavý spôsob života zabíja.

Podľa výsledkov predčasne zomierajú tí, ktorí sedia v pracovnom kresle hodiny. Hypodynamia (pozn. telesná slabosť, znížená sila napr. svalov) - je smrteľne nebezpečná.

„Keď sa človek nepohybuje, zastaví sa lymfa. A o tom je naša imunita. Pri najmenšom zafúkaní vetra a klimatizácie môžu vzniknúť akútne ochorenia, ktoré sa ťažko liečia. V dôsledku hypodynamie vzniká okrem toho rozšírenie ciev a sú problémy so srdcom. Hypodynamia je aj nedostatok kyslíku, čím trpí mozog. Rozumové schopnosti sa priamo úmerne vytrácajú. A ešte: keď sa človek nepohybuje, jeho organizmus sa postupne zapĺňa toxínmi"  a keď sa k tomu pridruží nesprávny pitný režim, môže vzniknúť naozaj vážny problém, okrem opuchov a celulitídy.

TREBA SA HÝBAŤ, ŠPORTOVAŤ, DOPRIAŤ SI ANTICELULITÍDNU MASÁŽ A ROLLETIC
Netreba si pritom myslieť, že od hypodynamie nás zachráni aktívne športovanie. Po šesťhodinovom sedení v práci nám športová hala nepomôže. „ Ak ideme po práci ešte športovať, treba tu byť veľmi opatrný. Za hodinu intenzívneho tréningu je intoxikácia organizmu ešte väčšia. Obezita, celulitída, cukrovka, hypertónia, zvýšený cholesterol - to všetko sú následky nedostatku pohybu. Zmerajte si obvod pásu. Ak je u muža väčší než 94 a u ženy väčší ako 80 centimetrov, znamená to, že sú v rizikovej skupine. „Máte tukové vnútorné orgány a telo nemôže správne stráviť glukózu. Tieto choroby, ak raz vzniknú, sa veľmi ťažko liečia.

STAČÍ 10 MINÚT
Hypodynamia je jednou z príčin rozvoja radu chorôb, ktoré vedú u ľudí ku smrti. Najlepšími liekom je fyzická aktívnosť a následne diéta. A iba potom niektoré liečivé preparáty.
Z kancelárie sa predsa len dá dostať živým a dokonca aj pomerne zdravým. Lekári odporúčajú preto každú pol hodinu vstať na 10 minút. Treba sa prejsť medzi stolmi, vypiť vodu, to znamená prinútiť k pohybu lymfy, aktivovať vyvedenie toxínov a spaľovanie kalórií.
A po práci je najlepšie poprechádzať sa na vzduchu, dopriať si cvičenie na rekondičných stoloch, ktoré vám pomôžu zbaviť sa prebytočného tuku a vody  v tele. Na opuchy a celulitídu, teda na rozprúdenie lymfy  pomáha manuálna ANTICELULITÍDNA MASÁŽ. Výborný je aj ROLLETIC, ktorý prebytočnú vodu a toxíny zatlačí do tkaniva a po vymasírovaní jednotlivých partií ju odvádza lymfatickými cestami z tela von. Pomôže zbaviť sa opuchov a celulitídy. Organizmus potrebuje nadýchnuť sa a zregenerovať, tak mu to treba dopriať.


 

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)